Giriş / Üye Ol ÜYE OL Giriş
  • KİMLİK DOĞRULAMA
  • ONAY

Lütfen bekleyiniz..

  • veya
Adres kaydı Türkiye'de olanlar, üyelik formunu doldurarak Memleketim portalına üye olabilirler.
Adres Kaydı Türkiye'de Olanlar için Üyelik Formu DEVAM
ÜYE OL Giriş

Adres Kaydı Türkiye'de Olanlar için Üyelik Formu GERİ DÖN
Eğitim, Yabancı Düşmanlığı, İstatistik, Hukuk Bütün Ülkeler 19.04.2015

1
THY A.O Yetiştirilmek Üzere II.Pilot Aday Adayları Arıyor

Genel ÖzelliklerT.C. Vatandaşı olmak,En az 4 yıllık lisans mezunu olmak,01.01.1984 ve sonrasında doğmuş olmak,Erkek adaylar için boy 165 cm’den kısa, 190 cm’den uzun olmamak ve beden-kitle endeksine uygun olmak,Bayan adaylar için boy 160 cm’den kısa, 190 cm’den uzun olmamak ve beden-kitle endeksine uygun olmak,Askerlik hizmetini tamamlamış veya eğitim başlangıç tarihi itibari ile en az 2 yıl tecil ettirebilmeyi taahhüt etmek,Adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak, 

Daha önce THY A.O. veya diğer kuruluşlardaki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmış olmamak.Yabancı Dil (İngilizce) Şartıİlan tarihi itibariyle son 2 yıl içinde aşağıda belirtilen İngilizce dil sınavlarının birinden istenen minimum puanı belgelemek.TOEFL (IBT) : 75 (speaking : min.20)IELTS (Akademik) : 6 (speaking : min.6)Sağlık ŞartıUluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı’nın (ICAO) Annex-1’deki ve JAR FCL-3’deki Ticari Havayolu Pilotu şartlarına uygun olmak. (Adaylar bu şartları sağladıklarını belgeleyen raporu, daha sonra duyurulacak tarihte belirtilecek hastanelerden kendi imkanları ile temin edeceklerdir.) 

Diğer ŞartlarTHY A.O. tarafından yapılacak olan değerlendirme süreçlerinde başarılı olmak.Başvuru formu için lütfen tıklayınız.

Aramayı Başlat Temizle