Giriş / Üye Ol ÜYE OL Giriş
  • KİMLİK DOĞRULAMA
  • ONAY

Lütfen bekleyiniz..

  • veya
Adres kaydı Türkiye'de olanlar, üyelik formunu doldurarak Memleketim portalına üye olabilirler.
Adres Kaydı Türkiye'de Olanlar için Üyelik Formu DEVAM
ÜYE OL Giriş

Adres Kaydı Türkiye'de Olanlar için Üyelik Formu GERİ DÖN
MEMLEKETİM BULUŞMALARI

Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızla ülkemiz arasında bir köprü görevi üstlenmesi öngörülen Memleketim portalının kullanımı hızla yaygınlaşmaktadır.

Portalın içeriğinin zenginleştirilmesine yönelik çalışmalarımızla eş zamanlı olarak yurtdışındaki gençlerimizi bir araya getirecek birçok farklı programın ve etkinliğin de düzenlenmesi öngörülmektedir. Bu çerçevede hayata geçirilmesi düşünülen faaliyetler arasında, biri Avrupa, diğeri de Amerika kıtasında olmak üzere her yıl , "Memleketim Buluşmaları" adıyla, gençlerimizi bir araya getirecek iki program gerçekleştirilmesi de yer almaktadır.

Memleketim Buluşmaları'nın İnternet üzerinden birçok kişi tarafından izlenebilecek bir formatta düzenlenmesi ve sözkonusu programda profesyonel yöntemlerle çekimleri yapılacak videoların daha sonra Memleketim üzerindeki Video Kütüphanesi üzerinden kullanıma sunulması öngörülmektedir.

Yaklaşık bin kişinin katılabileceği bir mekanda gerçekleştirilecek Memleketim Buluşmaları'nın programı, katılımcıları ve idari düzenlemelerine ilişkin duyurular, başta Memleketim olmak üzere farklı iletişim kanallarından yapılacaktır.

Tam gün sürecek program iki bölümden oluşacak, her bölümde beşer konuşmacı olacaktır. Konuşmacıların önemli bir bölümü yurtdışında yaşayan, siyaset, sanat, akademi, iş dünyası, spor gibi değişik alanlarda önemli başarılar elde etmiş "fark yaratan" kişilerden, bir bölümü de Türkiye'deki önemli şahsiyetlerden seçilecektir.

Buluşmaların temel amacı, Türkiye’de ve yurtdışında başarılarıyla “fark yaratan” kişilerle, geleceğin önde gelenleri olacak gençlerimiz arasında doğal, şeffaf, sade ve erişilebilir bir iletişim platformu oluşturmaktır.

Program uyarınca her bölümün, katılımcıların ilgisini çekebilecek kısa süreli gösteri ve konserlerle zenginleştirilmesi öngörülmektedir. 18-20 dakika sürecek her bir konuşma, gençlerimiz açısından önemli mesajlar içerecektir.

İlk “Memleketim Buluşması”nın Ekim ayının ilk yarısında Berlin’de düzenlenmesi öngörülmekte olup programın hazırlıklarına başlanmıştır. Programa konuşmacı olarak katılacak “fark yaratan” şahsiyetlerin önemli kısmı belirlenmiştir.

Programın baştan itibaren gelişmiş bir teknik altyapıyla çekimi yapılacak, konuşmalar Memleketim üzerinden canlı olarak da yayınlanacaktır. Daha sonra derlenen videolara İnternet üzerinden de ulaşılabilecektir.

Berlin programına konuşmacı olarak davet edilebilecek isimleri içeren program ve etkinliğin düzenlenebileceği mekana ilişkin bilgiler zaman içinde Memleketim üyeleriyle paylaşılacaktır.